iiedycja-za-nami

12 miesięcy, 12 biegów – sprostaj wyzwaniu w Łubiance!

12 miesięcy, 12 biegów – sprostaj wyzwaniu w Łubiance!

Łubianka Grand Prix Cross w zupełnie nowym obliczu zaprasza wszystkich spragnionych sportowej rywalizacji na całoroczny cykl biegów crossowych w gminie Łubianka!

W każdym miesiącu gmina Łubianka oraz Klub Maratoński Truchcik Łubianka zapraszają na jedną z siedmiu tegorocznych tras od 8 do 15km. Kameralny charakter, rodzinna atmosfera, urokliwe trasy – to nieodłączne elementy każdej z imprez, które każdego miesiąca przyciągają rzesze biegaczy z całego województwa.

Spośród dwunastu imprez szczególnie godne uwagi są dwie z nich: Bieg Samorządowy oraz Bieg Niepodległości, cieszące się niezwykłą popularność wśród biegaczy. Na mecie zeszłorocznego Biegu Niepodległości zameldowało się blisko 800. zawodników biegu głównego oraz ponad 200. najmłodszych w biegach dziecięcych i młodzieżowych. W tym roku organizatorzy planują organizację na ponad 1000 uczestników biegu głównego.

12-biegow-12-miesiecy-1

Majowy XVIII Bieg Samorządowy to także impreza szczególna, organizowana w ramach obchodów Święta Konstytucji 3. maja. Najdłuższa spośród wszystkich, piętnastokilometrowa trasa, wyjątkowy medal oraz wspaniała atmosfera to gwarancja wysokiej frekwencji oraz doskonała okazja do sportowego uczczenia Święta Konstytucji. W tym roku bieg został zakwalifikowany do cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do biegu zarejestrować można się za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie cyklu Łubianka Grand Prix Cross. Formularz będzie aktywny do 25. kwietnia do godziny 23:59. Po tym terminie zarejestrować się będzie można jedynie w biurze zawodów. Od tego roku wprowadzona została opłata startowa w wysokości 25 zł (niezmienna do dnia biegu). Osoby startujące w latach ubiegłych w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego liczyć mogą na niższą opłatę startową. Trasa wieźć będzie malowniczymi drogami gminy, dając biegaczom możliwość zaznajomienia się z urokami Łubianki. Start nastąpi tradycyjnie o godzinie 11:00 spod Gminnego Parku Kultury w Łubiance. Na mecie usytuowanej dokładnie w tym samym miejscu, czekać będą pamiątkowe medale, a najlepsi w klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe. Nie zabraknie także ciepłego posiłku oraz herbaty. Na zawodników oprócz nagród w kategoriach, czekać będą konkursy i upominki przygotowane przez partnerów biegu.

Cykl Łubianka Grand Prix Cross zmienił swój charakter wraz z początkiem roku, gdy odpowiedzialność za organizację przejął Klub Maratoński Truchcik Łubianka. Efekty pracy zespołu widać było już podczas Biegu Niepodległości w 2014 roku, który dostał od uczestników bardzo wysokie oceny. Tegoroczne biegi również cieszą się dużą popularnością, wielokrotnie większą niż imprezy organizowane w roku 2014. Łubianka Grand Prix Cross to nie jedyna inicjatywa Truchcika. Podjęli się oni również współorganizacji Run Toruń oraz Trójmiejskiego Ultra Trail.

12-biegow-12-miesiecy-2

Głównym, a zarazem naturalnym partnerem cyklu został Sklep Biegowy w Toruniu – pierwszy sklep specjalistyczny dla biegaczy w grodzie Kopernika. Hasło Łączy Nas miłość do biegania, realizowane jest przez sklep już od momentu powstania. Silnie zaangażowanie w organizację biegów w Toruniu i okolicach, wspólne treningi pod nazwą Czwartkobieg oraz udział w biegach w całej Polsce ekspertów sklepu, to tylko kilka przykładów działalności sklepu zlokalizowanego przy ul. Sz. Chełmińska 135 w Toruniu.

Wszelkie informacje dotyczące cyklu znajdują się na: www.gplubianka.pl

Posted in Uncategorized.